Memy

Czym są memy?

Memy to obrazki lub krótkie filmiki, które szybko rozprzestrzeniają się w Internecie i często używamy ich do przekazywania żartów lub komentarzy na temat bieżących wydarzeń lub zjawisk. W ostatnich latach stały się jednym z najpopularniejszych sposobów na przekazywanie humoru w Internecie i są obecne w prawie wszystkich sferach Internetu, od portali społecznościowych jak pocisk.org po fora internetowe.

Niektóre z najśmieszniejszych memów pochodzą z popularnych filmów, programów telewizyjnych lub gier komputerowych. Na przykład te z filmu „Zielona Mila” zostały bardzo popularne wśród fanów. Również śmieszne obrazki z gry „GTA V” używamy często do tworzenia żartów na różne tematy.

memy i śmieszne obrazki na pocisk.org

Inne popularne memy to tzw. „reakcja” , w których użytkownicy internetu używają obrazków lub filmów znanych osób, aby przedstawić różne emocje lub reakcje na różne sytuacje. Te memy są często używamy do komentowania bieżących wydarzeń lub zjawisk. Mogą być świetnym sposobem na złagodzenie napięcia lub stresu.

Niektóre memy są tak popularne, że stają się prawdziwymi ikonami kultury internetowej. Są rozpoznawalne nawet przez osoby, które nie są zbyt aktywne w internecie. Takim memem jest znany już chyba każdemu „Śmieszny Kot” (ang. „Lolcat”), obrazek kota z komicznym podpisem.

Ogólnie rzecz biorąc, memy to doskonały sposób na rozładowanie napięcia i zabawę z przyjaciółmi lub rodziną. Są one dostępne w wielu różnych formach i na wiele różnych tematów, więc z pewnością znajdzie się coś dla Ciebie!

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments